O autorze
Mama dwóch łobuziaków, posiadająca dwie największe pasje: dzieci i sztukę, na styku których pojawiają się i piętrzą góry pomysłów do zrealizowania. Uwielbia prowokować dzieci do tworzenia i patrzeć jaką radość im to sprawia. Dla odstresowania uprawia ogród, robi konfitury i namiętnie piecze torty.

Pejzaż zimowy – sztuka w dużym formacie

Duża płachta papieru, farby, pędzle, papier, nożyczki, klej i można w domu stworzyć piękny krajobraz zimowy. Zapraszam do tworzenia!

Za oknem śnieg i piękna zima, więc pozostajemy w takich klimatach w naszych aktywnościach plastycznych. Dziś chciałabym wam polecić sztukę wielkoformatową i grupową. Duży format i wspólna praca dają dzieciom niesamowitą swobodę i radość tworzenia. Jako duży format rozumiem papier w rozmiarach A1, A0, płachtę szarego pakowego papieru albo szary, mocny papier malarski w rolce.
Ja w szkole z moimi uczniami zrobiłam mural zimowy, który stanowił później scenografię do przedstawienia świątecznego.

Zadaniem dzieci było namalowanie krajobrazu zimowego na ponad dwumetrowym kawałku papieru malarskiego. Dostali na paletkach farby temperowe w kolorach białym i niebieskim, tłuste pastele w intensywnych barwach, kolorowy papier, folię bąbelkową, papierowe foremki do babeczek, dziurkacz ozdobny w kształcie śnieżynki. Dzieci same podzieliły się na dwie grupy, jedna malowała niebo, a druga ziemię. Powstał bardzo kolorowy zimowy pejzaż z zasypanymi śniegiem pagórkami, kolorowymi domkami, kościołem, choinkami, narciarzami, bałwanami, na który z białych chmur spadają różnokształtne śnieżynki.

Wykorzystaliśmy różne techniki tworząc kolaż zimowy. Połączyliśmy malowanie farbami z rysowaniem pastelami i naklejaniem kształtów budynków wyciętych z kolorowego kartonu, śnieżynek wyciętych nożyczkami z foremek na babeczki, a także ozdobnym dziurkaczem. Za pomocą folii bąbelkowej pomalowanej białą farbą udało nam się uzyskać ciekawą fakturę śniegu.


Potrzebne materiały: szary gruby papier malarski w rolce (sklepy budowlane), farby tempery: biała i niebieska, tłuste pastele, papier kolorowy, foremki papierowe do babeczek, dziurkacz ozdobny śnieżynka, folia bąbelkowa.

Polecam wykorzystanie papieru w dużym formacie do wspólnego tworzenia w domu z dziećmi. Wykorzystujcie wszystko, to co macie pod ręką, malujcie farbami, rękami, odbijajcie różne kształty, wycinajcie, przyklejajcie, po prostu bawcie się razem sztuką.
Trwa ładowanie komentarzy...