O autorze
Mama dwóch łobuziaków, posiadająca dwie największe pasje: dzieci i sztukę, na styku których pojawiają się i piętrzą góry pomysłów do zrealizowania. Uwielbia prowokować dzieci do tworzenia i patrzeć jaką radość im to sprawia. Dla odstresowania uprawia ogród, robi konfitury i namiętnie piecze torty.

Na saneczkach – kolaż zimowy

Bezśnieżne ferie dobiegły końca, czas wrócić do szkoły. A ja dziś chcę się z Wami podzielić zimowym projektem, który zrobiliśmy z dziećmi przed feriami. Wybraliśmy się na sanki.

Był to kolaż łączący różne techniki. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy i naklejaliśmy wykorzystując farby, pisaki, pastele, brokat i wydrukowane zdjęcia. Dzieci dostały do wyboru trzy kolory tła fioletowy, niebieski i czarny. Na wybranych kartkach bloku technicznego o rozmiarze A3 białą farbą namalowali stok górki do zjazdu na sankach. Odłożyliśmy malunki na bok do wyschnięcia i dałam dzieciom wydrukowane postaci dzieci zjeżdżających na sankach.

Ich zadaniem było pokolorować i ozdobić sanki i zimowe ubranie. Niektóre z dzieci zrobiły futrzaną czapkę z chusteczek higienicznych. Każdemu wydrukowałam i wycięłam zdjęcie jego twarzy, które potem przyklejali swoim saneczkarzom. Następnie każdy musiał wyciąć swoją postać i nakleić na zaśnieżonym stoku. A na sam koniec ozdabiali swoje prace srebrnym brokatem. Kolaże nabrały uroku, a ja, dzieci i cała sala zaczęliśmy się błyszczeć. Powstały piękne i wesołe portrety dzieci zjeżdżających na sankach z górki na pazurki. Juhhuuu


Potrzebne materiały:
– niebieskie albo czarne kartki z bloku technicznego A3
– rysunek saneczkarza
– zdjęcie twarzy dziecka
– biała farba temperowa, pisaki, pastele, brokat, klej, nożyczki, chusteczki higieniczne

I dobra zabawa gwarantowana :-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...