O autorze
Mama dwóch łobuziaków, posiadająca dwie największe pasje: dzieci i sztukę, na styku których pojawiają się i piętrzą góry pomysłów do zrealizowania. Uwielbia prowokować dzieci do tworzenia i patrzeć jaką radość im to sprawia. Dla odstresowania uprawia ogród, robi konfitury i namiętnie piecze torty.

Kolorowy obraz na szybie – sztuka abstrakcyjna z dwulatkiem

Chcesz wprowadzić trochę koloru do swojego domu z pomocą małego dziecka? Nie boisz się dać dwulatkowi kleju do zabawy? Zapraszam do czytania.

Odkryliśmy ostatnio fantastyczną zabawę plastyczną, która zaangażowała Olusia (i mnie również :-)) na dobre kilka godzin. Od dawna chciałam ją wypróbować, ale jakoś nie było okazji. W okresie bożonarodzeniowym nasze drzwi balkonowe były ozdobione obrazkami ze sztucznego śniegu, a po ich zmyciu zrobiło się jakoś pusto. I wreszcie przed walentynkami postanowiłam nadać oknu nowy „look” i przykleić na zmywalnym przezroczystym kleju serce z kolorowej prasowanej bibuły.Zaczęło się od serducha a skończyło na abstrakcyjnym mega kolorowym dziele, które w tamten ponury i pochmurny dzień, wprowadziło mnóstwo koloru do naszego domu.


Do wykonania potrzebne są tylko dwa materiały: przezroczysty, zmywalny wodą klej i mnóstwo kolorowej prasowanej bibuły. Najpierw ja narysowałam klejem kształt serca na szybie, na takiej wysokości, żeby Oluś mógł swobodnie naklejać pocięte kawałki kolorowej bibułki. Potem role się odwróciły i to Oluś malował różne wzory klejem na oknie. Dałam mu kleju do plastikowego pojemniczka i pędzel i mój mały artysta wpadł w prawdziwy twórczy szał :-). Malował linie, zawijasy, różne dziwaczne kształty a ja pytając, którego koloru mam użyć, wyklejałam jego malunki bibułowymi skrawkami. Gdy już nie mógł wyżej dostać podstawiłam mu krzesło. I tak powstała niesamowicie barwna abstrakcja na naszych drzwiach balkonowych.Jeżeli nie boicie się szyb pomalowanych klejem i wyklejonych bibułą to polecam tą zabawę z całego serca. Pełne zaangażowanie dziecka i radość z samodzielnej twórczości gwarantowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...